среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Одредени бараж двојките за ЕУРО 2016

Подобрите селекции од четирите двомеча ќе се пласираат на ЕУРО 2016 и ќе ја комплетираат бројката од 24 селекции учеснички.

Одредени бараж двојките за ЕУРО 2016

Одредени бараж двојките за ЕУРО 2016

Поврзани вести

Во седиштето на УЕФА во Нион денеска со извлекување беа одредени двојките за баражот за Европското првенство што следната година ќе се игра во Франција (ЕУРО 2016).

Во термините на 12 и на 15 ноември ќе играат: Норвешка и Унгарија, со тоа што прв домаќин е селекцијата на Норвешка. Следниот ден на 13 ноември е дуелот Босна и Херцеговина – Република Ирска, додека реваншот е три дена подоцна (16 ноември).

Натпреварите Украина – Словенија и Шведска – Данска ќе се играат на 14 и 17 ноември, а првите дуели се играат на терените на Украина и на Шведска.

Подобрите селекции од четирите двомеча ќе се пласираат на ЕУРО 2016 и ќе ја комплетираат бројката од 24 селекции учеснички.

Најчитани вести