петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Одредени двојките за четвртфиналето на Купот на Македонија

Првите натпревари се играат на 23. ноември со почеток во 13:30 часот, а реваншите се закажани за 7.декември во 13 часот.

kup-makedonija-640x294

Последни вести

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денеска беа извлечени двојките за четвртфиналето на Купот на Македонија. Бранителот на пехарот тетовска Шкендија ќе игра против екипата на Шкупи, додека шампионот Вардар го доби второлигашот Металург.

Во другите две четвртфинални двојки ќе играат: Пелистер – Силекс и Победа – Брегалница.

Првите натпревари се играат на 23. ноември со почеток во 13:30 часот, а реваншите се закажани за 7.декември во 13 часот.

Најчитани вести