недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одредени патни правци во Србија непроодни поради обилните врнежи

Според Автомото сојузот на Србија, во прекин е сообраќајот на релација Крушевац-Прокупље кај местото Буци.

srbija1

Поврзани вести

Одредени патни правци во Србија и понатаму се непроодни поради обилните дождови, додека на одредени патишта сообраќајот се одвива отежнато. И денеска се очекуваат нестабилни временски услови со повремен дожд и грмежи.

Според Автомото сојузот на Србија, во прекин е сообраќајот на релација Крушевац-Прокупље кај местото Буци.

Во прекин е и сообраќајот на делницата Краљево-Гоч, како и сообраќајот на делницата Ивањица-Ушче.
Има и честа појава на одрони и претставуваат дополнителна опасност долж Ѓердапска и Ибарска магистрала.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести