вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одредени термините и местата на одигрување на ракометните куп натпревари

rakomet

Поврзани вести

Новите освојувачи на македонскиот ракометен Куп ќе бидат познати в сабота и во машка и во женска конкуренција. РФМ донесе одлука, наместо во различни викенди и двата фајналфор-турнира да се одиграат во исти денови и тоа во две сали.

Натпреварите ќе почнат в четврток, во “Кале” со машките полуфинални пресметки, потоа в петок жените ќе играат полуфинале, исто така во “Кале”, а натперварите кои одлучуваат за пехарите ќе се одиграат в сабота во “Јане Сандански”.

Полуфиналните двојки во машка конкуренција се Метлаург – Пролет и Вардар – Зомимак, во тој редослед од 17 и од 19:30 часот, в четврток, а кај жените Металург против Пелистер и Вардар СЦБТ против ЖРК Вардар, во 17, односно во 19:30.

Женското финале в сабота е од 15 часот, а машкото од 18:30.

КУП НА МАКЕДОНИЈА (МАЖИ)

ПОЛУФИНАЛЕ (четврток во “Кале”)

Металург – Пролет (во 17:00)

Вардар – Зомимак (во 19:30)

ФИНАЛЕ (сабота во 18:30, во големата сала во СЦ “Јане Сандански”)

КУП НА МАКЕДОНИЈА (ЖЕНИ)

ПОЛУФИНАЛЕ (петок)

Металург – Пелистер (во 17:00)

Вардар СЦБТ – ЖРК Вардар (во 19:30)

ФИНАЛЕ (сабота во 15 часот, во големата сала на СЦ “Јане Сандански”)

Најчитани вести