четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одрон кај Сопот

download

Последни вести

На патниот правец Катланово-Велес, после наплатната станица Сопот, кај потпорниот ѕид, поради голем одрон, сообраќајот се одвива отежнато по една коловозна лента и тоа само за патнички возила, додека за товарни возила во моментов не е дозволено. Дежурната екипа на ЈП Македонијапат е на терен и врши расчистување на одронот.

Најчитани вести