вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одрон на патот кај Манастирот Бигорски

odron_2_mia

Поврзани вести

Одрон на патот кај Манастирот Бигорски. Како што информира АМСМ на патниот правец Маврово-Дебар, кај бензинската пумпа на Макпетрол, во близина на Манастирот Бигорски се одронила поголема карпа, па сообраќајот наместо по патот се одвива преку бензинската пумпа.

Според најавите на Македонија пат, одронот ќе се расчистува утрово.

Инаку, сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози.

Најчитани вести