петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Одрон на автопатот Скопје – Велес

odron_2_mia

Последни вести

На автопатот Скопје-Велес, кај местото викано „Манастири“ во близина на с.Ветерско, денес околу 11.000 часот дошло до одрон од карпа при што се зафатени двете коловозни ленти, соопштуваат од АМСМ.

Сообраќајот се одвива преку паркинг просторот во отежнати услови.

фото: МИА

 

Најчитани вести