недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одрон затрупа село, повеќе од 2.000 загинати

620_400_1360389125odron-zemlje-2

Поврзани вести

Околу 2.000 лица загинаа при одрон на земја кој го затрупа селото Хобо Барик во Авганистан.

Одронот кој е последица на поројните дождови затрупал околу 300 куќи, а спасувачките екипи се на терен.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести