недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Оџа нападнат со секира во Осло

sekira

Поврзани вести

Оџа беше тешко ранет во најголемата џамија во Осло откако непознат маж го нападнал со секира.

Околностите во кои се случил инцидентот се уште се нејасни.

Сторителот бил маскиран и се уште е на слобода. Оџата бил опериран во текот на ноќта и според болнички извори, неговата состојба моментно е стабилна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести