петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одземен „голф“ на Табановце

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

Вчера на граничниот премин Табановце, на влез во Република Македонија, поради основано сомнение за фалсификување на носителите на идентитетот на возилото каде отстапуваат од оригиналната изведба, одземено е патничко моторно возило „Голф“ со српски национални ознаки, управувано од С.А.(45) од Буштање, Република Србија.

По целосно расчистување на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести