понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одземен накит во вредност од четири илјади евра

nakit

Поврзани вести

На 21.05.2014 година, од страна на С.М.(36) од Скопје во ПС Аеродром пријави дека во периодот од месец јуни 2013 година до 19.05.2014 година во куќата на ул. „Мите Богоевски 7“ извршена е кражба од страна на непознат сторител при што е одземен златен накит во вредност од 240.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести