вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Одземен пасошот на Г.Г. осомничен во случајот „Тврдина“

sud111

Поврзани вести

Судија на претходна постапка постапувајќи по предлогот на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите (СЈО) за определување на мерка притвор за осомничениот Г.Г., донесе решение со кое го одби предлогот на СЈО и определи  определи мерка на претпазливост, односно одземање на патна исправа.

Г.Г. е опфатен во предметот на СЈО познат како „Тврдина“.

Најчитани вести