недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Одземен пратеничкиот имунитет на петмина пратеници од „Златна зора“

zlatna-zora-3

Поврзани вести

Парламентот на Грција го одзеде имунитетот за неприкосновеност на петмина пратеници од ултра десничарската партија „Златна зора“, пренесе „РИА Новости“.

Оваа одлука е донесена поради истрагата за учество во криминална организација и поседување нелегално оружје, што се води против нив. За одземањето на имунитетот на пратениците гласале 195 од вкупно 300 пратеници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести