четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Цел арсенал оружје пронајдено во „приватна колекција“ на кичевец

municija

Поврзани вести

Вчера од 15,00 до 16,00 часот УПС од ПС-Кичево по претходно издадена наредба, извршен е претрес во домот и помошните простории кај лицето М.Б.(1961) од Кичево, при што биле пронајдени и со потврда за привремено одземени предмети одземени се 20 куршуми кал.6,35мм, 1 куршум кал.7,62мм, 1 куршум кал.9мм и 1 метален дел за пушка (задушувач) непозната марка.

Против М.Б. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести