сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Одземено возило на странски државјанин при влез во државата

гранична-полиција-1

Последни вести

На 11.10.2014 година во 12,30 часот на ГП„Табановце“ на влез во РМ, со ПМВ„Голф“ со српска национална ознака, се пријавил Б.С.(65), при што од страна на УПС при проверка на возилото утврдено е дека VIN бројот отстапува од оригиналноста.Со потврда за привремено одземени предмети од Б.С. е одземено возилото и во 14,35 часот истиот е предаден на УПС од ПС-Куманово за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести