понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Официјално денеска почнува есента

esenlist

Поврзани вести

Есента во Македонија и на целата северна хемисфера календарски почна денеска во 4 часот и 29 минути. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи пролетта.

На првиот есенски ден според синоптичарите ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне со локален дожд. Ќе дува засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе биде осум, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Есента ќе трае до 22 декември во 00 часот и три минути кога календарски ќе почне зимата

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести