недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ограбен бутик во Скопје

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба во бутик во Скопје.

Две непознати лица во бутикот „Икс-ес“ извршиле тешка кражба на дрзок начин, при што одзеле поголема количина текстилна гардероба. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести