петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Ограбен домот на пејачот Зоран Ванев, арамиите украле денари, долари, евра и франци

Денари, долари, евра и франци украл арамија од домот на пејачот Зоран Ванев во штипско Ново Село.

g_evro

Поврзани вести

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, домот на пејачот  Зоран Ванев на булеварот АСНОМ во штипско Ново Село бил мета на арамија во периодот 23.11 до втори декември, кога во куќата немало никој.

Арамијата го искористел моментот кога домаќниот не бил во куќата, па се прекачил преку балконот и од вратата од кујната влегол внатре. Откако ги пребарал собите, од спалната одземал 100.000 денари. Потоа, арамијата пронашол и метален сеф, кој со погоден алат успеал да го отвори и зел поголема сума на девизни средства, евра, долари и франци, чија вредност дополнително ќе се утврдува.

Полицијата трага по сторителот кој со богатиот плен избегал во непознат правец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести