петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Ограбен и претепан сириски мигрант

pretepan-i-ograben-migrant-od-sirija-165982

Последни вести

26-годишен мигрант од Сирија вчеравечер бил ограбен и претепан, по што завршил во Медицинскиот центар во Неготино, извести МВР.

Случајот бил пријавен вчера во 19.45 часот, при што на полицијата и било кажано дека двајцата непознати напаѓачи му украле 1.600 евра, а тој потоа со Брза помош бил префрлен во МЦ Неготино, каде е задржан на лекување.

Полицијата вели дека трага по разбојниците.

Најчитани вести