петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Ограбен кочанчанец, плен вреден 2000 евра

stefan_provala

Поврзани вести

Во Кочани во станот сопственост на С.Ј.(57), непознат сторител извршил тешка кражба на тој начин што насилно делувал на влезната врата, влегол внатре и по извршено пребарување по собите одзел пиштол „Застава М70“, 10.000 денари, разновиден златен накит и рачен часовник стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 120.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести