Македонија,Крими хроника

Ограбен кочанчанец, плен вреден 2000 евра

Ограбен кочанчанец, плен вреден 2000 евра

Во Кочани во станот сопственост на С.Ј.(57), непознат сторител извршил тешка кражба на тој начин што насилно делувал на влезната врата, влегол внатре и по извршено пребарување по собите одзел пиштол „Застава М70“, 10.000 денари, разновиден златен накит и рачен часовник стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 120.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.