среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбен колонијал во Ресен

krazba-razbojnici-539x320

Последни вести

Колонијаната продавница „Виоли“ на улица Лениново во Ресен вчера била ограбена.

Околу 21:50 часот маскирано лице со закана со пиштол извршило разбојништво над вработената одземајќи 21.000 денари.

Од МВР велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести