понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбен малолетник во Штип

RAS_7664

Последни вести

На 11.10.2014 година околу 12,00 часот во Штип, на м.в.„Војнички мост“, на брегот од реката Брегалница, додека малолетникот С.Б.(12) од Штип, бил во друштво со другари, 5 засега непознати лица извршиле разбојништво над истиот, на тој начин што физички го нападнале удирајќи го со шлаканици и тупаница во пределот на стомакот. Од ударите С.Б. паднал на земја, по што лицата му извршиле пребарување по џебовите, од каде му го одзеле мобилниот телефон „Нокиа“, а потоа се качиле во ПМВ„Застава 101“-сива боја и напуштиле лице местото.Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести