понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбен манастир во битолско

krazba

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера дента во манастирот „Св. Христофор“ во село Крстоар, битолско.

Крадецот одзел околу 300 денари, ланец со крст, привезок крст и магнетна белегзија, со што причинил материјална штета од околу 1.000 денари, а потоа го напуштил лице местото.

МВР презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести