среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Ограбен манастирот „Голема Богородица“ во Ражанично

g_kradec

Поврзани вести

Пред два дена манастирот „Голема Богородица“ во село Ражанично бил мета на грабеж.

Непознат сторител со употреба на погоден предмет извршил тешка кражба од помошна просторија, при што одзел 50 порцелански тањири, чорбалоци, и електричен кабел, со што е причинил материјална штета од околу 4.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести