Македонија,Крими хроника

Ограбен маркет на Рузвелтова

Ограбен маркет на Рузвелтова

Непознат крадец синоќа го ограбил маркетот „Денар“, кој што се наоѓа на булеварот Франклин Рузвелт, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Крадецот успеал да одземе 14.650 денари од дневниот пазар.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот и целосно расчистување на случајот.