четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ограбен маркет на Рузвелтова

policijakola2

Поврзани вести

Непознат крадец синоќа го ограбил маркетот „Денар“, кој што се наоѓа на булеварот Франклин Рузвелт, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Крадецот успеал да одземе 14.650 денари од дневниот пазар.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести