петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ограбен маркет на „Стокомак“

krazbaa

Последни вести

Две маскирани лица вооружени со пиштол вчера вечерта извршиле разбојништво во маркетот „Стокомак“ на булеварот Партизански Одреди.

Од полицијата информираат дека маскираните разбојници заканувајќи им се со пиштол на вработените го одзеле дневниот промет во висина од 90.000 денари, а потоа избегале

Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на сторителите

Најчитани вести