петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Ограбен маркет во Скопје

07092013123344_noz1-480x379

Последни вести

Синоќа во 20.20 часот во Скопје на улицата Букурешка е ограбен маркетот „Тед“ ДООЕЛ.

Грабежот се случил на тој начин што сторителот со ножи се заканил на вработената.

Од касата на маркетот се одземени 18.135 денари.

Министерството за внатрешни работи работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести