недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Ограбен маркет во скопско Ново Село, арамијата зел 2.000 кутии цигари

Арамијата успеал со погоден предмет да ја отвори влезната врата, а потоа од маркетот украл 3.000 денари и 2.000 кутии цигари.

kradec

Поврзани вести

Пари и цигари украл арамија од маркет во скопско Ново Село.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи викендов се случила тешка кражба во маркетот „365“ во скопско Ново Село.

Арамијата успеал со погоден предмет да ја отвори влезната врата, а потоа од маркетот украл  3.000 денари и 2.000 кутии цигари разни марки, причинувајќи материјална штета од околу 280.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести