среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Ограбен „Сенатор“, арамијата побогат за 200.000 денари

Автомат клубот „Сенатор“, на булеварот Октомвриска револиција, вчера утро бил ограбен од непознат вооружен и маскиран напаѓач, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

policaec

Поврзани вести

Разбојникот, вооружен со пиштол, влегол во клубот и на вработените им дал црна кеса, во која требало да ги стават парите. Тој ги предупредил да не го активираат алармот и да побрзаат, бидејќи во спротивно ќе пука.

Со пленот од 200.000 денари арамијата го напуштил местото.

Полицијата презема мерки за откривање на идентитетот и расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести