вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Ограбен „Сенатор“ во центарот на градот

Разбојникот успеал да украде 35.000 денари

policija-500

Поврзани вести

Маскиран и вооружен разбојник украл 35.000 денари од казиното „Сенатор“ во Скопје, соопштува Министерството за внатрешни работи.

Разбојникот, вооружен со пиштол, влегол во казиното „Сенатор“, кое што се наоѓа на улицата „11-ти октомври“ во Скопје. Тој од вработената одзел околу 35.000 денари од дневниот промет.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести