Македонија,Крими хроника

Ограбен Сириец во Скопје

Ограбен Сириец во Скопје

Триесет евра, 150 денари и мобилен телефон му се одземени при грабеж на сириски државјанин кој престојувал на канпот за азил во Визбегово.

Кражбата се случила во средата околу 22 часот на улицата Шуто Оризари.

Имено, четириесет и четири годишниот Сириец Р.Ф. бил нападнат од три лица.

Екипи на Министерството за внатрешни работи работи на расчистување на случајот.