четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Ограбен Сириец во Скопје

Evra-i-denari-16

Последни вести

Триесет евра, 150 денари и мобилен телефон му се одземени при грабеж на сириски државјанин кој престојувал на канпот за азил во Визбегово.

Кражбата се случила во средата околу 22 часот на улицата Шуто Оризари.

Имено, четириесет и четири годишниот Сириец Р.Ф. бил нападнат од три лица.

Екипи на Министерството за внатрешни работи работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести