понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Ограбен скопјанец на последна 19

grabez

Последни вести

Во саботата вечерта, околу 22,30 часот, во Скопје на ул. „Љубљанска“ во близина на ТЦ „Сити Мол“ на последната автобуска станица од бр. 19, група непознати лица со употреба на физичка сила и безбол палка извршиле разбојништво над А.Ш.(18) од Скопје и притоа му одзеле мобилен телефон.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести