среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Ограбен стан во Битола

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во станот на триесет и седумгодишниот П.С. од Битола.

Крадецот од станот одзел поголема количина златен накит и два рачни часовници, причинувајќи материјална штета од околу 250.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести