вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбен стан во Битола

krazba

Поврзани вести

Ограбен станот на осумдесет и едногодишниот А.М. од Битола.

Од станот биле одземени 8.000 денари, разновиден златен накит, со што е сторена штета од околу 20.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести