среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбен стан во Капиштец, одземен имот во вредност од 12 илјади евра

nakit

Поврзани вести

На ул.„Народен Фронт“ во Капиштец во стан сопственост на А.П.(35), непознат сторител извршил тешка кражба, при што одзел поголема количина златен и сребрен накит, четири турски лири и еден машки рачен часовник при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 740.000 денари.

Имено, сторителот со погоден алат делувал на вратата, влегол внатре, извршил пребарување, ги одзел наведените работи и го напуштил лице местото. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести