Македонија,Крими хроника

Ограбен таксист во Автокоманда

Ограбен таксист во Автокоманда

Ограбен таксист во Автокоманда. Како што информира МВР, синоќа околу 18,30 часот на ул.„Коце Металец“ во Скопје таксистот Т.М.(52) додека чекал да изврши наплата на такси услуга, бил ограбен од страна на две непознати лица.

Двајцата од таксистот одзеле сума на пари од околу 8.000 денари.

Едно од лицата на ул.„Народен Фронт“ се качило во такси возилото и побарало да се превезе до населбата Автокоманда, а потоа до населбата Радишани.

Откако стигнале на наведената улица дошло другото непознато лице и со закана со нож му ги одзеле парите по што го напуштиле местото на настанот.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.