петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ограбен таксист во Скопје

Кражбата се случила 45 минути по полноќ, а од таксистот му била украдени 6.800 денари.

download (4)

Последни вести

пред хотел „Александар Палас“ , две засега непознати лица под закана со нож извршиле разбојништво над Џ.Т.(1969) такси возач во компанија „Лотус“, кој управувал автомобил „Шкода“. Настанот се случил 45 минути по полноќ, а од таксистот му била украдени  6.800 денари.

Разбојниците избегале во непознат правец, а  полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести