Крими хроника

Ограбен таксист во Скопје

Ограбен таксист во Скопје

пред хотел „Александар Палас“ , две засега непознати лица под закана со нож извршиле разбојништво над Џ.Т.(1969) такси возач во компанија „Лотус“, кој управувал автомобил „Шкода“. Настанот се случил 45 минути по полноќ, а од таксистот му била украдени  6.800 денари.

Разбојниците избегале во непознат правец, а  полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите.