недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбен тетовчанец на Партизанска

grabezskgv

Поврзани вести

Вчера околу 01.15 часот во Скопје на бул. „Партизански Одреди“, од страна на неколку непознати лица извршено е разбојништво над А.С. (30) од Тетово, при што истите физички го нападнале и му одзеле мобилен телефон и паричник во кој имало околу 300 денари.

Истиот поради повредите од нападот е пренесен во Ургентен центар Скопје. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести