петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Ограбен „Тинекс“!

super_tinex

Поврзани вести

Вчера во Скопје на ул.„Вич“ во „Тинекс маркет“, непознат сторител со закана со нож извршил разбојништво над вработените, при што ги одзел парите од дневниот промет, по што се дал во бегство.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести