четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбен „Зегин“ на Џон Кенеди

apteka

Поврзани вести

Синќа околу 20,40 часот во Скопје,на ул.„Џон Кенеди“, во аптека „Зегин“, непознат сторител, под закана со пиштол извршил разбојништво над една вработена при што одзел околу 20.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести