сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Ограбена 60-годишна жена во скопски Аеродром

Непознат сторител вчера утрото во осум часот нападнал 60-годишна жителка на Скопје одземајќи и ја чантата.

аеродром

Поврзани вести

Сторителот, како што информира МВР, на М.Г. (60) и пришол во Скопје во кругот на ОУ „Љубен Лапе“ од зад грб ја турнал на земја и ја зел чанатата и побегнал.

Оштетената се здобила со повреди при што е пренесена во ГОБ „Наум Охридски“, каде и се констатирани телесни повреди. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести