четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Ограбена апрека „Зегин“ во Центар

index

Последни вести

Аптека „Зегин“ на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ вчеравечер била ограбена, соопшти СВР Скопје.

Околу 20.15 часот непознат сторител, маскиран и вооружен со нож, со закана извршил разбојништво врз една вработена и одзел сума на пари од околу 2.000 денари по што избегал.

Скопската полиција се обидува да го дознае идентитетот на разбојникот.

Најчитани вести