петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Ограбена аптека на Џон Кенеди

krazba2

Последни вести

Разбојништво е извршено вчера во аптека на улицата Џон Кенеди во Скопје.

Две маскирани лица со закана со пиштол извршиле разбојништво над две вработени одземајќи им околу 30.000 денари.

Извршен увид на местото на настанот, се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Најчитани вести