петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ограбена аптека во Битола

krazba

Последни вести

Тешка кражба во земјоделска аптека на улицата Кочани во Битола.

Сторителот влегол преку балконската врата и одзел разни ветеринарни медикаменти и земјоделски препарати, како и 8.100 денари причинувајќи материјална штета од околу 480.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести