среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена аптека во Скопје

DSC_0123

Последни вести

Вчера околу 18 часот ограбена е аптеката „Алпи Фарм“ од Скопје.

Имено, непознато лице на вработената и се заканил со нож и шприц. Од касата одземал 13.700 денари.

Министерството за внатрешни работи работи на разоткривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести