недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена аптека во Топанско

policija-1

Последни вести

Околу 20 часот синоќа била ограбена аптека на улицата “Лазо Трповски” во Скопје. Две маскирани лица влегле во аптеката „Голд Мун“ и со закана со пиштол извршиле разбојништво врз вработената одземајќи и 18.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на крадците.

Најчитани вести