сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена аптека „Зегин“ на Партизанска

pistol-500

Последни вести

Разбојништво се случило вчера во аптека „Зегин“ на Партизанска.

Крадците, од кои еден вооружен со пиштол со закани од вработените одзеле околу 60 илјади денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести