понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Ограбена аптека Зегин

Непознат сторител синоќа украл 19.400 денари од аптеката „Зегин“ лоцирана на улицата Московска во Скопје.

Непознат сторител синоќа украл 19.400 денари од аптеката „Зегин“ лоцирана на улицата Московска во Скопје.

Непознат сторител синоќа украл 19.400 денари од аптеката „Зегин“ лоцирана на улицата Московска во Скопје.

Поврзани вести

Непознат сторител синоќа украл 19.400 денари од аптеката „Зегин“ лоцирана на улицата Московска во Скопје.

Како што соопшти МВР, кражбата во „Зегин“ се случила околу 20:30 часот откако разбојникот, со нож в рака, и се заканил на вработената, по што таа ја отворила фиоката, а тој ги одзел парите и избегал.

Најчитани вести