вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Ограбена бензинска на „Макпетрол“ кај Битола

pistol

Поврзани вести

Ограбена бензинска пумпа на „Макпетрол“ на патот на излез кон Битола.

Маскиран и вооружен маж со рачката од пиштолот го удрил вработениот, по што му одзел околу 80.000 денари и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести