Македонија,Крими хроника

Ограбена бензинска на „Макпетрол“ кај Битола

Ограбена бензинска на „Макпетрол“ кај Битола

Ограбена бензинска пумпа на „Макпетрол“ на патот на излез кон Битола.

Маскиран и вооружен маж со рачката од пиштолот го удрил вработениот, по што му одзел околу 80.000 денари и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.