Македонија,Крими хроника

Ограбена бензинска на „ОКТА“

Ограбена бензинска на „ОКТА“

Ограбена бензинска пумпа на „ОКТА“ на булеварот „Македонско Косовска Бригада“.

Две маскирани лица од кои едното вооружено одзеле од вработениот 70 илјади денари и го напуштиле местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.